Logo - Fytaci.cz Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně
ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY Úspěchy a nezdary absolventů Fytotechniky.
Ing. Martina Chválová Ing. Martina Chválová

S láskou
ke koním

Vyrůstala v Poličce a většinu dětství
trávila se svým dědečkem,
který byl bylinkář.

Malá bylinkářka

Vyrůstala v Poličce a většinu dětství trávila se svým dědečkem, který byl bylinkář. Sbíráním a zpracováváním léčivých bylinek spolu procestovali velkou část Česka.

Skoro jako v pohádce, nemyslíte? Martina ale není žádná princeznička. Sama o sobě ráda říká, že se měla narodit jako kluk a některé její záliby a činy to jen dokazují.

Zpečetěná osudová láska.

Už na základní škole beznadějně propadla koním, a protože je Martina tvrdohlavá holka, ometá se kolem nich s láskou dodnes. Vlastní dva čtyřnohé krasavce Arčiho a Dereka, se kterými se dokonce účastní různých soutěží a tím si v podstatě splnila jeden svůj velký dětský sen. Její vztah ke koním zpečetila matka Arčiho, když ji v patnácti letech uštědřila kopanec do hlavy. Nová úprava obličeje jí tehdy, hlavně na tanečním, moc radosti nedělala. Dnes jí tuto událost připomíná už jen malá jizvička, kterou jí závidí každý druhý chlap.

Studium ve velkoměstě
a cesta do světa.

Po úspěšném ukončení Poličského gymnázia se dostala na obor
Fytotechnika Mendelovy univerzity v Brně, kde se skloubily její záliby se studiem. Poté, co si ujasnila "šalinový problém vesničanů", už se v Brně cítila jako doma. Martina si pochvaluje, že na univerzitě získala výborné odborné znalosti, rozhled a hlavně potkala spoustu kamarádů s podobnými zálibami a smýšlením.

Hned po zdárném ukončení studia se s kamarádkou rozhodly svůj studentský život završit půlročním nezapomenutelným pobytem na Novém Zélandu. Nasbírala zde spoustu zkušeností a zážitků, které koukáním na dokumenty v televizi nezískáte. Martina si také pochvaluje vysokou úroveň tamního zemědělství, vstřícnost místních a v budoucnu se chce na místo činu určitě vrátit.

Díky škole k vysněné práci

Po návratu z Nového Zélandu si založila firmu Perfect Promotion zabývající se reklamou a propagací. V této práci získává každým dnem spoustu zkušeností s vedením a organizací lidí. V blízké budoucnosti chce skloubit zkušenosti z nynějšího podnikání a vysokoškolských odborných znalostí pro podnikání v oblasti výživových doplňků pro koně.

Ztotožnil jsi se v nějakých oblastech s Martinou? Pokud ano, snad bude její životní příběh tím správným vodítkem.

Studovat?

Máme pro tebe
pádné důvody…